A spirálhengerek eredete a Busa Bt.-nél a 90-es évekre nyúlik vissza, amikor az ékgyűrűs henger alternatívájaként elkezdtük gyártani a négyzetacél profilból tekert hengereket. Ezek a talajnyomást javarészt önsúlyból érték el, de ez járulékosan nagyon megterhelte a gépeket szállításkor, így született belőle a szögvas profilos spirálhenger, amely már rugóterhelésű.
A gumihenger az észak-kelet magyarországi területek igényeire lett kifejlesztve. Az ottani talajok nehezen veszítik tavasszal a víztartalmukat, így a nagyobb hantokban meglapuló nedves foltok lehetetlenné teszik a hagyományos magágykészítők munkáját. Több profil és kivitel után született meg a jelenlegi kivitel.
A belső tisztítós törőhenger a gumihenger univerzális alternatívája. A problémát az jelentette, hogy perctalajokon tavasszal gumihengert kellett használnunk, azonban ugyanezen talajok nyáron kiszáradva rettentő gyorsan koptatták a hengert, így készteni kellett egy Jolly Jokert.
A mai letisztult és egyszerű formát sok lépésből értük el. Létezett például egy olyan változat, melyben egy zárt cső szabadon pattoghatott. Papíron jól festett, gyakorlatban kilométerekről lehetett hallani a gép csörömpölését. Érdekesség, hogy a tisztító C rugója a forgókapa kések anyagából készül.
magágykészítéshez e törőhenger, szabadalmaztatott belső sárkaparós változatát ajánljuk.
Nehéz szántóföldi kultivátorok lezáró hengereként alkalmazzuk.
Érdemes céleszközként használni egy léces hengerrel párosítva, mert száraz körülmények között gyorsan kopik.
vagy a spirál szögvashengerrel is. Aprómagok vetéséhez és sekély magágykészítéshez dupla törőhenger ajánlott.
igazodva. Kérhető léces hengerrel, szögvas spirálhengerrel és ezek sárkaparózott változatával, nagy átmérőjő, sárkaparózott szögvas hengerrel és rugós gyomfésűvel.
a felszín egyenetlenségeit követni a jobb talajkapcsolat érdekében. Kompatibilisek a 340 – 400 mm közötti hengerekkel.