Ma egy nagyon izgalmas gépet mutatunk. Hogy őszinték legyünk ez egy olyan prototípus, amivel csak kooperáltunk, de hamarosan megjelenik a portfoliónkban. Kredit Franz Grötschlnek!
A 2023-as Agritechnica-n debütált a Grö-till technológia, ami egy alternatív min-till strip-till rendszer. Azóta is folyamatosan alakul, de az alapok egyre jobban tisztulnak. A forgókapa része volt már GYMF alapú, KS alapú, most pedig egy saját rendszert kapott.
Alapvetően a koncepció, hogy sorba vetett növények esetén soronként egy rotorpárt szabadon állítunk a sorhoz képest attól függően mi a cél épp. A fő irányzatok a gyökérfolytonosság és a folytonos felszín takarás, részleges minimum művelés.
Stage1 – a későbbi sor mellett kapálunk és lehetőleg a sorra húzzuk a rotorokkal a szármaradványokat. Az így létrehozott mulcs sáv elősegíti a talaj nedvesség megőrzését, koncentrálja a tápanyagot. Nitrogén hozzáadásával kvázi komposztálunk.
Stage2 – sávtisztítás vetés előtt. A rotorok a vetési nyomvonalon kapálnak, ha a traktor frontján van a gép, hátul lehet akár már a vetőgép is.
Stage3 /4 – sorközművelés. Igény szerint. Lehet a növénysor mellett kapálva, vagy a sor közepéről mulcsot a sorra tolva
Stage5 – Kukoricabogár terror. A rotorok sávtisztító üzemmódban vannak, a learatott kukorica során dolgoznak, szétvágva a szármaradványokat, így nem tud áttelelni a kukoricabogár.
A gép két csúszó gerendellyel van ellátva, gerendelyenként 4-4 GYMF rotorral. A rotorfelfogatások nyújtottak, így a hasmagasság a sorközművelőknél megszokott. A rotorok közt fix 75cm (opcionálisan 76,2cm) a távolság. A két gerendelyt egymáshoz képest mozgatva érünk el különböző beállításokat.
Első és hátsó függesztőkkel is el van látva, így különböző gépkapcsolatokban is működik.
Saját magával kombinálva egy teljes felület művelő kombinációt kapunk, nagyon jó átművelési aránnyal és hatalmas átömlőkeresztmetszettel.